FormGel - Twój najlepszy przyjaciel

Blog

FormGel - Twój najlepszy przyjaciel

Innowacyjny, rewolucyjny i wspaniały.. ale co to właściwie jest FormGel ?

To nic innego jak, zamknięte w zgrabnym słoiczku 15ml szczęścia każdej stylistki! Nie żartuje, to produkt który przyspiesza i ułatwia codzienną pracę w salonie, a po cichu dba o Twoje narzędzia, odbierając Ci zmartwień w postaci nawracających pytań "Jak naprawić popsuty pędzel do żelu?" W czym tkwi fenomen FormGelu? W przeciwieństwie do innych preparatów dostępnych na rynku do formowania acrylogelu, FormGel jest swiatloutwardzalny a jednocześnie o bardzo rzadkiej konsystencji, wodnistej. Dzięki jego zastosowaniu masa acrylgelowa nie traci swoich właściwości tj. elastyczność, twardość oraz trwałość wiązań.

Częstym problemem podczas pracy innymi z produktami o takim zastosowaniu, zauważalne było wykruszanie się masy aceylogelowej, zwłaszcza w stylizacjach wykonywanych przez osoby początkujące. Dlaczego ? Osoba nie mająca dużej wprawy w układaniu masy, niepewnie manewruje pędzelkiem. Wielokrotnie układa produkt, ruchem wygładzającym i uklepującym. Powtarzanie takich ruchów zbyt wiele razy, powoduje wprowadzenie zbyt dużej ilości liquidu w masę, tym samym „wypłukując” to co masie aceylogelowej odpowiada za trwałość i elastyczność.

Preparaty dostępne na rynku dedykowane technice acrylogelowej to mieszanka alkoholu i acetonu z dodatkiem barwnika/zapachu. Widząc w składzie: ISOPROPYL ALCOHOL, ISOBUTYL ACETATE, ACETONE. Dam Ci dobrą radę - Uciekaj ? Te składniki to po prostu rozpuszczalniki - co do zasady mają rozpuszczać, nie wiązać! W praktyce rozpuszczają masę acrylogelową która daje wrażanie bardziej płynnej - a co za tym idzie, mniej trwałej. Ponadto, aceton wykazuje silne działanie wysuszajace, co wypływa destrukcyjnie na włosie pędzla.

W jaki sposób FormGel dba o Twoje pędzle ? Został stworzony z myślą o stylistkach które cenią sobie produkty wysokiej jakości i dbają o swoje narzędzia pracy. Preparaty wątpliwej jakości, niszczą delikatne włosie pędzla. Wielokrotnie spotykałam się z problemem zniszczonego, twardego i wysuszonego włosia pędzla, który przestał być precyzyjny i elastyczny a wyglądem przypominał "miotełkę". Lekiem na całe to zło okazał się FormGel, którego właściwością jest "wiązanie" - działa niczym magnes - zbiera produkt z pędzla, zostawiając włosie czyste i idealnie zabezpieczone. Sprawdź sama, jakie to dziecinnie proste.

AcrylGel System powstał z myślą o szybkiej, łatwiej i efektownej pracy. AcrylGel Luma Nails jest gęsty, niczym plastelina ale w połączeniu z FormGelem to duet który pokochasz. Zobacz sama ze praca z nim, jest dziecinnie prosta. FormGel przez swoją rzadką konstysyncje, i minimalną ilość potrzebną do użycia w jednej stylizacji jest produktem bardzo wydajnym, co w dłuższej perspektywie doceni również Twój portfel.

Zobacz podobne wpisy