Jak zrobić paznokcie hybrydowe?

Blog

Jak zrobić paznokcie hybrydowe?

Idealna stylizacja paznokci, niczym nieodbiegająca od tych, jakimi szczycą się gwiazdy stąpające po czerwonym dywanie, są prostsze do zrobienia, niż Ci się wydaje. Metoda hybrydowa to doskonałe rozwiązanie dla dziewczyn, które na co dzień nie mają czasu na malowanie paznokci tradycyjnymi lakierami czy na częste wizyty u stylistek. Manicure hybrydowy daje doskonałe i długotrwałe efekty, ponieważ profesjonalnie wykonany utrzyma się nawet dwa do trzech tygodni, ani przez chwilę nie zmieniając swojego wyglądu. Wykonanie go w domowym zaciszu jest dzisiaj jak najbardziej możliwe, a wszystko dzięki dostępności dobrych kosmetyków do pielęgnacji i specjalistycznych preparatów oraz niezbędnego sprzętu. Zatem jak zrobić paznokcie hybrydowe we własnym domu, nawet nie posiadając ogromnego doświadczenia?

Jak zrobić paznokcie hybrydą?

Najważniejsze będzie przygotowanie się do całego zabiegu, czyli zgromadzenie potrzebnych preparatów oraz narzędzi i urządzeń do wykonania manicure takiego, jak w salonie stylizacji. Na początek będziesz potrzebować kilku podstawowych, takich, jak: blok polerski o gradacji 180/240, cleaner, baza, top i oczywiście dowolne lakiery hybrydowe, na przykład lakiery hybrydowe bling bling oraz oliwkę. Wybierając kosmetyki, zadbaj o to, by były naprawdę dobrej jakości – niewłaściwy skład może spowodować uszkodzenie płytki paznokci. Najlepiej też, aby wszystkie wykorzystywane kosmetyki pochodziły od jednego producenta, a idealnie – z tej samej serii produktów. W wielu przypadkach poszczególne propozycje uzupełniają się wzajemnie, dając pożądany efekt. Bardzo ważnym wyposażeniem domowego salonu stylizacji jest odpowiednia lampa UV/LED, przeznaczona do utwardzania każdej kolejnej nakładanej warstwy. Jeśli wiesz już, czego potrzebujesz, czas przejść do działania. Jak samemu zrobić paznokcie hybrydowe? Do dzieła!

Jak po kolei zrobić paznokcie hybrydowe?

Przygotowując samodzielnie swoją stylizację, musisz uzbroić się w cierpliwość, ponieważ kolejność wykonywania poszczególnych etapów oraz czas trwania każdego z nich, szczególnie podczas utwardzania pod lampą, ma ogromne znaczenie. Jak po kolei zrobić paznokcie hybrydowe? Musisz zacząć od dokładnego przygotowania paznokci do zabiegu, czyli od usunięcia radełkiem skórek oraz opiłowania paznokci. Przygotowaną powierzchnię należy spolerować blokiem o niewielkiej gradacji. Nie chodzi tu o jej zdarcie, a jedynie o delikatne zmatowienie, aby nakładane następnie preparaty miały lepszą przyczepność. Po tym trzeba paznokcie odpylić i zaaplikować Nail Prep i Ultrabond.

Pierwszym etapem po przygotowaniu płytki paznokcia jest nałożenie bazy, której zadaniem jest stworzenie jednolitej, równej warstwy. Trzeba nakładać go dość cienko, nie pomijając również brzegów. W przeciwnym wypadku nałożony następnie lakier może zacząć się odspajać nawet krótko po wykonaniu zabiegu. Bazę należy utwardzić pod lampą zgodnie z zaleceniami producenta.

Dalej, jeśli chodzi o paznokcie hybrydowe, jak zrobić kolejne warstwy? Następnym krokiem jest nakładanie lakieru hybrydowego. Maluje się go zwykle dwa razy, jeśli chce się uzyskać wyjątkowo intensywny kolor. Ważne jednak, aby warstwy były rozprowadzone równomiernie i dość cienko, aby uzyskać naturalny efekt. Niezależnie od ich ilości, każda musi zostać utwardzona pod lampą. Dalej na lakierze powinna znaleźć się warstwa topu, dopasowana do tego, jaki dokładnie wygląd stylizacji chcesz uzyskać. To bardzo ważna warstwa, również wymagająca utwardzenia – od niej zależy nie tylko wykończenie stylizacji, ale też jej trwałość. Nie można w jej przypadku zapomnieć o pomalowaniu brzegów paznokci – to zabieg, który ma uchronić je przed przedwczesnym uszkodzeniem. Na koniec zastosuj jeszcze raz cleaner i gotowe – już wiesz, jak zrobić paznokcie hybrydowe krok po kroku.

Jak zrobić paznokcie hybrydowe u nóg?

Poznałaś krok po kroku, jak zrobić paznokcie hybrydowe. Pozostaje pytanie, jak zrobić paznokcie hybrydowe u nóg i czy sam proces przygotowania stylizacji jakoś się różni? Jeśli chcesz się poczuć, jak podczas seansu SPA, przed wykonaniem właściwego manicure hybrydowego u stóp możesz je namoczyć, usunąć zrogowaciały naskórek i wykonać pielęgnacyjny peeling. Sam proces wykonania paznokci hybrydowych niczym się nie różni od tego przygotowywanego u rąk. Jedynym ważnym dodatkiem, który ułatwi Ci wykonanie pracy, jest separator. Dzięki niemu będziesz mieć znacznie łatwiejszy dostęp do każdego paznokcia podczas jego opracowywania.