Jak prawidłowo nakładać lakier hybrydowy?

Blog

Jak prawidłowo nakładać lakier hybrydowy?

Nakładanie lakieru hybrydowego na paznokciach, z pozoru trudne może okazać się naprawdę prostą czynnością, szczególnie jeśli zyskamy trochę doświadczenia. Warto także wziąć pod uwagę nasze porady. Wiele osób uważa, że najważniejsza w manicure hybrydowym jest jakość kosmetyków. To prawda, jednak technika nakładania i samo przygotowanie płytki paznokcia to kluczowe elementy stylizacji paznokci. Sprawdź, jak wygląda nakładanie lakieru hybrydowego krok po kroku.

Manicure/pedicure hybrydowy - co będzie potrzebne?

Stylizacja paznokci lakierem hybrydowym jest niemożliwa bez odpowiednich akcesoriów i kosmetyków. Do nałożenia hybrydy potrzebne będą:

 • lampa UV, LED lub UV/LED;
 • pilnik 100/180;
 • bloczek polerski;
 • bezpyłowe waciki do odtłuszczania płytki paznokcia;
 • cążki do skórek lub środek do ich usuwania i drewniany patyczek;
 • cleaner, czyli odtłuszczacz do paznokci;
 • baza do paznokci;
 • lakier hybrydowy w wybranym przez siebie kolorze;
 • top, czyli lakier nawierzchniowy;
 • oliwka witaminowa do skórek i paznokci.

Kiedy przygotujemy wszystkie potrzebne rzeczy, możemy przejść do stylizacji naszych paznokci.

Nakładanie lakieru hybrydowego - przygotowanie płytki paznokcia

Nakładanie lakieru hybrydowego jest czynnością, która wymaga wprawy. Niestety sama umiejętność malowania paznokci nie wystarczy. O trwałości i pięknym wyglądzie manicure czy pedicure hybrydowego decyduje odpowiednie przygotowanie płytki paznokcia. Na początek warto dokładnie spiłować paznokcie do pożądanej długości i kształtu. W tym celu warto użyć pilnika o gradacji 100/180, czyli uniwersalnego pilnika przeznaczonego do różnych typów paznokci. Następny etap to przycinanie skórek lub ich odsuwanie. Warto wiedzieć, że do usuwania skórek można używać nie tylko cążek do skórek, ale również specjalnych płynów, które zmiękczają skórki. To bardzo ważny etap, gdyż źle usunięte skórki mogą wpłynąć na efekt wykonanego manicure hybrydowego. Prawidłowe nakładanie lakieru hybrydowego nie może odbyć się także bez matowienia płytki paznokcia bloczkiem polerskim. Pamiętajmy o tym, że zmatowienie powinno odbywać się delikatnie tak, aby nie zniszczyć płytki paznokcia. Należy sprawić, że stanie się podatna na wnikanie lakierów, wpływając tym samym na przyczepność. Kiedy zmatowimy płytkę, należy użyć dobrego odtłuszczacza. Należy namoczyć bezpyłowy płatek odtłuszczaczem i przetrzeć nim paznokcie.

Jak nakładać lakier hybrydowy - warstwa bazy

Odpowiednio przygotowana płytka paznokcia pozwala na przystąpienie do najważniejszych czynności, czyli nakładania poszczególnych warstw lakierów. Na początek nakładamy bazę. Jej warstwa musi być cienka i nałożona na cały paznokieć. Ogromny błędem jest pomijanie brzegu paznokci. To bardzo ważne, aby cały paznokieć był pomalowany bazą, dzięki czemu manicure dłużej utrzyma się na paznokciach. Nałożoną bazę należy utwardzić w lampie przez około 45 sekund. Czas może być inny. Wszystko zależy od tego, jaką lampę posiadamy. Pamiętajmy, że bazy hybrydowej nie przemywamy odtłuszczaczem, gdyż lepka warstwa, która zostaje na paznokciach, sprawia, że nakładany lakier lepiej trzyma się powierzchni.

Prawidłowe nakładanie hybrydy - lakier i top

Kolejny krok to nakładanie lakieru hybrydowego, który powinien być produktem najwyższej jakości. Najlepiej stawiać na lakiery o dobrym kryciu, jednak w zależności od wybranego koloru, warto nałożyć dwie warstwy. Każdą należy utwardzić w lampie. Lakier hybrydowy nakładamy cienkimi warstwami. Ważna jest precyzja ruchów, gdyż lakier nie powinien dotykać skórek, w przeciwnym razie zostanie utwardzony razem z lakierem na płytce, co wpłynie negatywnie na estetykę i trwałość. Dodatkowo należy unikać dużych ilości lakieru, gdyż może rozlewać się na skórki lub zastygać jedynie częściowo. Pamiętajmy, że czas naświetlania zależy od wybranego koloru, który nakładamy na paznokcie. Ciemne barwy mogą wymagać dłuższego nawet 120 s. utwardzania. Podobnie jak w przypadku bazy, lakierów nie przemywamy cleanerem. Kiedy nasz lakier został odpowiednio utwardzony, możemy przejść do nakładania ostatniej warstwy, czyli topu. Nakładamy jedną warstwę. W celu odświeżenia i nawilżenia dłoni oraz skórek warto zastosować oliwkę witaminową, którą należy wmasować w okolice paznokci i całe dłonie. Gotowe! Prawda, że piękne?

Jak prawidłowo nakładać lakier hybrydowy - ważne rady

Podczas stylizacji paznokci należy stosować się do kilku porad, dzięki którym cały manicure czy pedicure hybrydowy będą jeszcze lepiej trzymać się paznokciach.

 • Zadbaj o odpowiednie przygotowanie paznokci, usunięcie skórek, zmatowienie i odtłuszczenie powierzchni;
 • Zabezpiecz za pomocą bazy, lakieru i topu wolny brzeg paznokcia;
 • Nie zalewaj skórek;
 • Pamiętaj o cienkich warstwach nakładanych kosmetyków;
 • Lakier nakładaj precyzyjnie - liczy się cierpliwość;
 • Wybieraj produkty wysokiej jakości;
 • Stosuj się do każdego kroku - tylko wtedy hybryda będzie prezentować się nienagannie.

Pamiętaj, że praktyka czyni mistrza. Nie zniechęcaj się, kiedy manicure nie wyszedł idealny. Następnym razem będzie lepiej!