Czy hybrydy niszczą paznokcie?

Blog

Czy hybrydy niszczą paznokcie?

Wśród wszystkich dostępnych i bardzo modnych dzisiaj metod manicure zdecydowanie największą popularnością cieszy się metoda hybrydowa

Jej zwolenniczek nie trzeba długo szukać, a wszystko ze względu na cechy charakterystyczne tego rodzaju stylizacji, jak ogromna trwałość - również na uszkodzenia mechaniczne czy na działanie detergentów i naturalny, bardzo estetyczny wygląd, utrzymujący się nawet przez trzy tygodnie.

W sieci można znaleźć wiele negatywnych opinii na temat hybrydy, jednak czy naprawdę niszczy ona paznokcie, jak się tego powszechnie obawiają miłośniczki pięknych, zadbanych dłoni i kto nie powinien decydować się na ten rodzaj manicure?

Czy hybrydy niszczą paznokcie? Zawsze zapytaj eksperta

Pewnie przed pierwszą wykonaną stylizacją tą metodą zastanawiałaś się, czy hybrydy niszczą paznokcie i czy to na pewno odpowiedni rodzaj stylizacji dla Ciebie. W końcu do wykonania zabiegu trzeba wykorzystać przynajmniej kilka różnego rodzaju preparatów, jak baza, top, cleaner i oczywiście lakiery hybrydowe, a do tego większość z nich wymaga dość długiej ekspozycji na promienie ultrafioletowe. Jeśli dodać do tego konieczność wykorzystania bloku polerskiego, ścierającego wierzchnią warstwę płytki paznokcia, to w zasadzie pytanie, dlaczego hybrydy niszczą paznokcie, nasuwa się samo.

Mimo tych wszystkich obiekcji prawda jest taka, że prawidłowo i profesjonalnie wykonana stylizacja paznokci metodą hybrydową jest w pełni bezpieczna dla płytki paznokcia. Również usunięcie kilku nałożonych na naturalne paznokcie warstw nie jest dla nich szkodliwe. Co więcej, ściągnąć je możesz nawet samodzielnie, poświęcając na to około kwadransa. Dlaczego w takim razie mity dotyczące hybryd urosły przez lata do takich rozmiarów i co się za nimi kryje?

Paznokcie hybrydowe czy niszczą płytkę, a jeśli nie – to co?

Pytając o hybrydy i to, czy niszczą paznokcie, trzeba brać pod uwagę kilka ważnych kwestii. Przede wszystkim wszelkie problemy z hybrydami i złą kondycją paznokci po ich ściągnięciu wiąże się z nieprawidłowo wykonanym zabiegiem. Na taki zaś można narazić się, wybierając mało profesjonalny salon stylizacji, początkującą stylistkę lub próbując własnych sił w domu. Nie bez znaczenia jest też jakość samych produktów użytych do wykonania stylizacji, ich marka, skład, sposób przechowywania czy metoda aplikacji. Zbyt długie lub zbyt krótkie trzymanie kolejnych warstw preparatów pod lampą także znacznie oddziałuje na wygląd paznokci po ich ściągnięciu. W przeważającej części przypadków to nie sama hybryda osłabia czy niszczy paznokcie lub pogarsza ich kondycję, ale właśnie uczulenie na lakiery, a konkretniej na ich szkodliwe składniki. W nowoczesnych produktach do stylizacji jest ich jednak zdecydowanie mniej niż jeszcze kilka lat temu. Nie bez znaczenia jest też częstotliwość wykonywania stylizacji i styczność naturalnej powierzchni paznokci ze zmywaczem. Więc czy po hybrydzie niszczą się paznokcie?

Czy po hybrydzie niszczą się paznokcie?

Możesz mieć pewność, że jeśli stylizacja została wykonana prawidłowo przez doświadczoną kosmetyczkę, a do przygotowania manicure zostały wykorzystane produkty z tej samej serii, znanego, dobrego producenta, możliwość wystąpienia reakcji alergicznych jest minimalna. Po ściągnięciu kolejnych warstw i delikatnym spolerowaniu resztek paznokcie powinny wyglądać tak, jak przed nałożeniem tych kilku wymienionych wcześniej produktów..

Kiedy paznokcie narażone są na uszkodzenie?

Oczywiście w niektórych przypadkach istnieje szansa uszkodzenia płytki paznokcia i wpłynięcia na jego wygląd. Nie ma to jednak żadnego związku z hybrydą jako taką, ale z kolejnymi etapami przygotowania stylizacji. Jeśli kondycja paznokci po ściągnięciu hybryd uległa pogorszeniu, prawdopodobnie ich wierzchnia warstwa została zbyt mocno spiłowana, wykorzystany został blok o zbyt wysokiej gradacji, poszczególne warstwy preparatów nie zostały odpowiednio utwardzone pod lampą UV/LED lub zbyt często wykorzystywano do ściągania hybryd acetonu. Co ciekawe, wpływ na wygląd paznokci ma nawet dieta – brak niektórych pierwiastków, jak krzem, żelazo, cynk i witaminy z grupy B, osłabiają płytkę i powodują jej łamliwość i kruchość.

Ostatecznie więc, czy paznokcie niszczą się od hybrydy? Zdecydowanie nie, jednak ważne jest profesjonalne wykonanie zabiegu manicure, utrzymanie właściwej diety i prawidłowa pielęgnacja dłoni z zastosowaniem przeznaczonych do tego kosmetyków oraz zabiegów – nawet tych wykonywanych w domu. Warto też podczas wypełniania domowych obowiązków wykorzystywać gumowe rękawice ochronne, a podczas mrozów nie zapominać o zabezpieczeniu delikatnych dłoni przed mrozem i wilgocią.