Czemu hybryda odpada?

Blog

Czemu hybryda odpada?

Wybierana jest ze względu na dość szybką i niekłopotliwą aplikację oraz usunięcie, naturalny wygląd i przede wszystkim trwałość – dobrze zrobione mogą trzymać się nawet do trzech tygodni. Dodatkowo markowy, wysokiej jakości lakier hybrydowy wzmocni naturalną płytkę paznokcia. W takim razie, dlaczego w niektórych przypadkach nawet najlepszej klasy preparaty nie trzymają się na paznokciach i hybryda odpada? Jakie powody za tym stoją i czy istnieją sposoby, aby nie popełnić błędów podczas wykonywania manicure hybrydowego nawet nie mając w tej materii zbyt dużego doświadczenia?

Czemu odpada hybryda, czyli jakie błędy może popełnić stylistka?

Pierwszy powód, jaki się nasuwa na temat hybrydy i tego, dlaczego odpada, jest nieprawidłowa technika przeprowadzenia zabiegu. Zdarza się to najczęściej w przypadku mniej doświadczonych, początkujących stylistek oraz pań próbujących własnych sił w domowym zaciszu. Powodów takiego stanu rzeczy może być nawet kilka, a pierwszy z nich pojawia się już na etapie przygotowania do pierwszych kroków manicure hybrydowego.

Podstawą, od jakiej zawsze należy zacząć, jest odtłuszczenie płytki paznokcia za pomocą odpowiedniego preparatu – może to być specjalny cleaner, dzięki któremu usuniesz z płytki wszelkie zabrudzenia, ale przede wszystkim tłuszcz. Musisz też pamiętać, aby bezpośrednio przed zrobieniem manicure nie używać żadnych preparatów nawilżających ani natłuszczających, jak kremy, balsamy czy oliwka, ponieważ to one mogą sprawiać, że lakier w stylizacji nie będzie się trzymać na swoim miejscu. Maksymalnie dobrą trwałość stylizacji oraz przyczepność poszczególnych produktów gwarantuje skorzystanie z oferty tego samego producenta. To znaczy, że jeśli masz u siebie top Luma Nails, powinnaś zdecydować się na uzupełnienie swojej kosmetyczki o pochodzące również z tej samej serii inne preparaty, jak: baza, lakiery, a nawet zdobienia - pyłki i brokaty. Tylko takie podejście do tematu przygotowania profesjonalnej stylizacji zagwarantuje satysfakcję z uzyskanego efektu. Co jednak, gdy paznokcie zostały odpowiednio przygotowane, a mimo to hybryda odpada po dniu?

Dlaczego hybryda szybko odpada mimo prawidłowego przygotowania?

Powodów, dlaczego hybryda szybko odpada, może być więcej. Musisz pamiętać, aby do matowienia powierzchni paznokcia używać pilników i bloków polerskich o delikatnej gradacji, nie większej, niż 240. Nie możesz też zapomnieć o zastosowaniu odtłuszczającego cleanera. Część stylistek dla lepszego efektu i zwiększenia przyczepności stosuje również primer, który wpływa na trwałość lakieru.

Za odpadającą hybrydę może odpowiadać w równym stopniu nieprawidłowo nałożony lakier. Jeśli jego częścią zostanie zalany naskórek, a następnie warstwa ta zostanie utwardzona, to z czasem odspoi się ze względu na naturalną pracę skóry wokół paznokcia. Znaczenie ma także grubość warstw i równomierność w ich nakładaniu. Jeśli miejscami znajduje się więcej preparatu, to nawet trzymany odpowiednią ilość czasu pod lampą nie zostanie utwardzony w ten sam sposób na całej powierzchni i właśnie to może będzie powodem powstawania odspojeń.

Niebezpieczny dla stylizacji jest również pośpiech – jeśli lakier, np. lakier hybrydowy bling bling, będzie zbyt krótko utwardzany pod lampą, nie nabierze swoich właściwości, czyli nie stanie się odpowiednio twardą i odporną warstwą. Czemu jeszcze hybryda odpada? Wpływ na trwałość ma nawet taka pozornie błahostka jak temperatura utrzymująca się w pomieszczeniu czy czas trwania zabiegu. Wpływ ma też środowisko, w jakim przechowujesz preparaty i lakiery, na jakich pracujesz na co dzień – tyczy się to przede wszystkim miesięcy wakacyjnych o wysokich temperaturach, które mogą negatywnie działać na jakość wykonanego manicure. Nie lekceważ też klasy samego sprzętu – rodzaj i jakość wykorzystywanej do manicure lampy ma ogromne znaczenie.

Jeśli z kolei hybryda odpada i wyskubuje się jedynie na brzegach, powodem może być zbyt gruba warstwa primera lub zbyt mało bazy nałożonej na brzegach stylizacji.

Inne powody, czemu hybryda odpada od paznokcia

Zdarza się też, że mimo zastosowania się do wszystkich powyższych wskazówek, efekt wciąż jest niezadowalający. Na forach internetowych często można znaleźć wpisy na temat: „czemu hybryda odpryskuje?” lub: „czemu odpada mi hybryda? Wszystko robię poprawnie!”

Czasem okazuje się, że problem jest znacznie głębszy i wykracza daleko poza kwestie czysto kosmetyczne. Jeśli mimo stosowania się do zaleceń hybryda nadal łuszczy się, odpada lub kruszy, odpowiedzialna może być za to gospodarka hormonalna. Najczęściej można to rozpoznać po nadmiernie przetłuszczających się paznokciach. Powodem może być też inna oznaka kłopotów ze zdrowiem, czyli bardzo nierówna płytka paznokcia – ta pojawia się też po mechanicznych uszkodzeniach, na przykład złamaniach czy przytrzaśnięciach. W takich wypadkach należy najpierw powierzchnię paznokcia wygładzić i wyrównać. Co ciekawe, powodem przedwczesnego odpadania stylizacji może być nawet... praca zawodowa. Jeśli przez kilka godzin dziennie stukasz w klawiaturę, to drgania mogą powodować odspojenia lakieru.

W takim razie, jeśli masz odpadającą hybrydę, jak uratować? W wielu z wymienionych przypadków istnieje możliwość naprawienia stylizacji. Często jednak nie obędzie się bez wizyty w salonie stylizacji, gdzie metoda postępowania zostanie dopasowana odpowiednio do rodzaju problemu.