Aktywne filtry:

Pędzle

Profesjonalny manikiur wymaga zastosowania wielu akcesoriów, które zapewniają ich stylizację i pielęgnację. Pędzle do paznokci to niezbędne narzędzia i wyposażenie profesjonalnego salonu kosmetycznego. Sprawdzają się również w prywatnym zastosowaniu, umożliwiają pomalowanie i ozdobienie płytki na co dzień i od święta.

Dobrze dobrany pędzelek do paznokci ułatwia nałożenie produktów, wykonanie niezwykle precyzyjnych i delikatnych wzorów, a także artystycznych zdobień. W naszym sklepie dostępne są pojedyncze pędzle do zdobienia paznokci, jak również wygodne zestawy, które umożliwią kompleksową stylizację płytki paznokci dłoni i stóp. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty!

Najlepsze pędzelki do paznokci – jak wybrać?

Pędzle do malowania paznokci i ich zdobienia różnią się wielkością, wyglądem, kształtem i gęstością włosia. Poszczególne modele produkowane są bowiem z myślą o odmiennym zastosowaniu. Jaki pędzel do paznokci jest najczęściej stosowany? Do najpopularniejszych z pewnością należą:

 • pędzelki do usuwania pyłu,
 • pędzelki do akrylu,
 • pędzelki do zdobień,
 • pędzelki do żelu,
 • pędzelki do hybryd,
 • pędzelki do ombre,
 • pędzelki do brokatu.

Największe modele stosuje się do nakładania żelu oraz akrylu, te mniejsze zaś do wykonania nawet bardzo drobnych zdobień oraz oczyszczania płytki paznokci. Dzięki nim możliwa jest idealna, kompleksowa stylizacja paznokci.

Jeśli zastanawiasz się, który pędzelek do zdobień paznokci, wybrać, sprawdź naszą podpowiedź:

 • pędzle o średniej długości i grubości włosia – najlepiej sprawdzą się do szkicowania, obrysowywania oraz wypełniania kolorem drobnych zdobień,
 • pędzle o skośnym włosiu – służą do poprawiania oraz wykańczania linii zdobień,
 • pędzle o długich i cienkich końcówkach – służą do wykonania cienkich i precyzyjnych linii,
 • pędzle do zdobień – służą do konturowania.

Planując wykonywanie żeli lub paznokci akrylowych warto wyposażyć się w odpowiednie zestawy pędzli. Znacząco ułatwią i przyspieszą one pracę.

Produkty do zadań specjalnych — pędzle do zdobień paznokci

Pędzelki do stylizacji paznokci mają różny kształt i wielkość. Pędzel wachlarzowy wykorzystuje się do cieniowania i stopniowania produktów, służących do zdobienia płytki. Doskonale sprawdza się w roli blendera do lakierów oraz brokatów. Są one wykonywane z wyjątkowo sprężystego włosia, dzięki czemu pozwalają na precyzyjną pracę. Umożliwiają wykonanie ombre i stopniowego przejścia kolorów.

Pędzle do zdobień paznokci to również cieniutkie pędzelki, które umożliwiają wykonanie najbardziej wymagających i delikatnych wzorów. Są stosowane na ostatnim etapie, zapewniają wykończenie stylizacji z niezwykłą dokładnością. Wybierając pędzelki, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na:

 • rodzaj włosia – włosie syntetyczne jest przeznaczone do hybryd i żeli, do tradycyjnych lakierów najlepsze będzie włosie tradycyjne,
 • długość włosia – do cienkich linii wybiera się zwykle dłuższe włosie,
 • kształt włosia – powinno być równe, bez wyraźnych przerw bądź odkształceń,
 • grubość włosia – im cieńsze, tym łatwiej wykonać zdobienia,
 • typ rączki – powinna być wysokiej jakości, ergonomiczna,
 • zatyczka na włosie bądź piórnik do przechowywania pędzelka – przedłuża żywotność pędzelka i jego przechowywanie.

Pędzelki do zdobienia powinny być wysokiej jakości, z precyzyjnie przyciętym włosiem. Można je kupić pojedynczo lub w zestawach.

Jakie pędzle do akrylu?

Stylistki paznokci wiedzą, jak ważny jest wybór idealnych pędzli do paznokci. Ma to szczególne znaczenie w przypadku stylizacji akrylowych, gdyż akcesoria wysokiej jakości ułatwiają i przyspieszają osiągnięcie pożądanych efektów. Odpowiednio dobrane pędzle do akrylu, sprawiają, że paznokcie są estetycznie i precyzyjnie ozdobione. Włosie pędzelków powinno być dokładnie, równo ścięte oraz zwarte.

Profesjonalne pędzle do akrylu sprawiają, że praca wymagająca precyzji, zaangażowania i dokładności jest prostsza. Produkty przeznaczone do takiej stylizacji mają na ogół ostro zakończoną końcówkę, która pozwala na dokładne nałożenie lakieru i zdobień, a także rozprowadzenie ich na całej powierzchni płytki paznokcia.

Idealne pędzle do żelu

Manicure żelowy jest od lat jednym z popularniejszych metod trwałej i estetycznej stylizacji paznokci. To sposób na przedłużenie kruchych i krótkich paznokci, pomagają naprawić złamania i wyszczerbienia. Pędzelek do żelu do paznokci powinien być wysokiej jakości, może być z wykonany z włosia naturalnego, jak i syntetycznego. Ważne, by było ono ścisłe i precyzyjnie ścięte.

Zwykle w manicurze tym stosuje się pędzle płaskie o kształcie tzw. kocich języczków. Doskonale sprawdzają się w pracy przy skórkach i wykonywaniu linii uśmiechu. Popularne są również pędzle prostopadle ścięte, które pozwalają zbudować paznokcie oraz stworzyć krzywą „C”. Ich szerokość zależy w dużej mierze od indywidualnych preferencji stylistki. Dobrze dobrane zapewniają wygodę podczas stylizacji paznokci, a przez to wyjątkową precyzję.

Sprawdź naszą ofertę i wybierz produkty, które uprzyjemnią Twoją pracę!