Aktywne filtry:

Pilniki i polerki

Pilnik do paznokci to absolutne must have podczas wykonywania manicure. Dobrze dobrany pozwala na wykonanie pięknej stylizacji w dowolnym stylu. Wysokiej jakości pilniki do paznokci umożliwiają opiłowanie płytki oraz nadanie jej pożądanego kształtu. Jest to pierwszy etap przygotowania powierzchni pod lakier.

Pilniki i polerki do paznokci to bogata oferta przydatnych akcesoriów, o wielu rozmiarach i różnej gradacji. Dzięki przemyślanemu doborowi można profesjonalnie przygotować swoje paznokcie do dalszych zabiegów i uzyskać wyjątkowo piękny efekt. Dokładne opiłowanie sprawia, że paznokcie uzyskują odpowiedni kształt, a ich powierzchnia jest idealnie gładka. Często stosowany jest również pilnik do matowienia paznokci, dzięki czemu łatwiej uzyskać dobrą przyczepność lakieru i zapobiec jego odpryskom. Dowiedz się, na co zwrócić uwagę, wybierając pilniki do paznokci. Rodzaje tych narzędzi wpływają na ich zastosowanie oraz wygląd dłoni.

Jak wybrać dobry pilnik do paznokci?

Jeśli zastanawiasz się, jak wybrać najlepszy pilnik do paznokci, podpowiadamy! Na rynku występuje wiele rodzajów tych narzędzi, dlatego podjęcie decyzji może być trudne. Warto pamiętać, że dobry pilnik do paznokci to gwarancja ich idealnego kształtu i zdrowia. Jak zatem wybrać pilnik?

Należy zwrócić uwagę na to, że akcesoria te różnią się między sobą materiałem, z którego są wykonane, kształtem oraz gradacją ziarnistości.

Wśród najczęściej wybieranych rodzajów pilników znajdują się:

  • pilnik o gradacji 80 – przeznaczony do zdzierania twardych oraz grubych powierzchni,
  • pilnik o gradacji 100 – świetnie sprawdza się do skracania paznokci żelowych,
  • pilnik o gradacji 180 – idealny do skracania płytki naturalnej paznokcia,
  • pilnik o gradacji 240 – do matowienia płytki,
  • pilnik o gradacji 400 i więcej – to przede wszystkim polerki, które służą do nabłyszczania płytki paznokci.

Pilnik do paznokci gruboziarnisty to narzędzie służące głównie do usuwania tipsów. Stosując je, należy uważać, by nie zniszczyć płytki paznokcia. Pilniki do paznokci 100/180, średnioziarniste, doskonale sprawdzają się w nadawaniu paznokciom odpowiedniego kształtu. Z kolei pilniki drobnoziarniste pozwalają na nadanie paznokciom kształtu i na wygładzenie ich płytki. W swojej kosmetyczce warto mieć zestaw pilników do paznokci, dzięki czemu można łatwo zadbać o wygląd swoich dłoni.

Czym jest polerka do paznokci i jak jej używać?

Polerka do paznokci jest uzupełnieniem pilników. Umożliwia ona profesjonalne przygotowanie płytki do stworzenia wybranej stylizacji. Dobre pilniki do paznokci i polerki umożliwiają wyrównanie i wypolerowanie powierzchni płytki. W efekcie lakier lepiej przywiera i dłużej się utrzymuje. Polerka pozwala również na nadanie paznokciom naturalnego blasku.

Zastanawiasz się, jak używać polerki? Należy przede wszystkim być precyzyjnym i rozważnym. Wyrównanie płytki należy zacząć polerkami o największej ziarnistości, stopniowo przechodząc do tych o najmniejszej gradacji. Cienkie pilniki do paznokci precyzyjnie ją matowią, co jest ważnym etapem w wykonywaniu kolorowej stylizacji.

Zależnie od preferencji można wybrać polerki, które pozwalają przeprowadzić polerowanie w kilku krokach i uzyskać efekt naturalnego blasku. Warto pamiętać, że dobrze wykonany manicure wymaga ich zastosowania. Dokładnie wyrównane i zmatowione płytki zapewniają równą, ładną powierzchnię.

Z jakich materiałów wykonywane są pilniki do paznokci?

Profesjonalne pilniki do paznokci są wytwarzane z różnych materiałów. Najpopularniejszymi są:

  • pilnik papierowy – stosunkowo tani i wytrzymały, używane do piłowania naturalnej płytki, jak i przygotowania paznokci do przedłużania paznokci. Świetnie sprawdzają się w przypadku paznokci naturalnych i sztucznych. To pilnik do paznokci jednorazowy, który nie nadaje się do dezynfekcji. Z tego powodu papierowe pilniki do paznokci warto kupić w ilościach hurtowych, dzięki czemu ich cena jest bardziej atrakcyjna, a zapas wystarcza na dłużej;
  • pilnik szklany – odporne na zużycie oraz łatwe w utrzymaniu w czystości narzędzie do piłowania paznokci. Mają zwykle drobną ziarnistość, dzięki czemu nie szkodzą płytce. Jego użycie eliminuje ryzyko rozdwojenia płytki paznokci;
  • pilnik metalowy – to trwałe narzędzie, wysoce odporne na uszkodzenia mechaniczne. Jego cechą jest duża elastyczność, a także możliwość wielokrotnego użycia. Może być myty, sterylizowany i dezynfekowany. Powinny być używane z dużą ostrożnością.

Wybór właściwego pilnika wymaga dopasowania go do etapu opracowywania płytki i efektu, jaki chce się uzyskać.

Akcesoria do zadań specjalnych — pilniki do paznokci hybrydowych

Na szczególną uwagę zasługuje pilnik do paznokci hybrydowych. Lakiery hybrydowe od lat są niezwykle popularne, z uwagi na swoją trwałość i estetykę. Wymagają one specjalnych narzędzi, m.in. pilników i polerek, które nadają paznokciom odpowiedni kształt. Z pewnością niezbędny jest w tym przypadku pilnik gruboziarnisty, który pomoże ściągnąć poprzednie warstwy lakieru, a także pilnik drobnoziarnisty, dzięki któremu możliwe jest dokładne wypolerowanie płytki paznokci.