Aktywne filtry:

Topy

Metoda akrylowa pielęgnacji paznokci wybierana jest przez kobiety stawiające na pierwszym miejscu trwałość swojej stylizacji i jej bardzo naturalny wygląd. Technicznie paznokieć pokryty akrylem przypomina żel, ma jednak mniej sprężystą strukturę w porównaniu do paznokci hybrydowych czy żelowych, ale wciąż prezentuje się naturalnie. Akryl nie wymaga też utwardzania promieniami ultrafioletowymi, gdyż utwardza się samoistnie.

Oczywiście taka metoda będzie wymagała zastosowania odpowiednich preparatów, w tym kosmetyków wykańczających gotową stylizację, jak topy hybrydowe, stosowane z powodzeniem również w przypadku AcrylGel – Systemu i innych sposobach na idealny manicure.

Czym charakteryzuje się metoda akrylowa stylizacji paznokci?

Metodę akrylową paznokci wykonuje się najczęściej w profesjonalnych studiach stylizacji, ponieważ wymaga ona większej wprawy oraz doświadczenia. Jak we wszystkich innych technikach, tak i tutaj podstawą będzie przygotowanie płytki paznokcia, czyli zmatowienie za pomocą dedykowanego frezu, usunięcie skórek, aplikacja niezbędnego Nail Prep który usuwa wilgoć z powierzchni paznokcia. Manicure akrylowy wymaga zastosowania szablonów lub tipsów, które należy dopasować rozmiarem do kształtu i wielkości opracowywanej płytki. To bardzo ważny etap i wymaga bardzo dokładnego dopasowania do rozmiaru wolnego brzegu paznokcia.

Jeśli mamy przygotowaną płytkę paznokcia, można przystąpić do kolejnego etapu. Pędzelek namaczany jest najpierw w liquidzie, a następnie w specjalnym proszku akrylowym. Powstałą masę nakłada się na środek paznokcia, aby dalej równomiernie rozprowadzić ją po powierzchni szablonu, kierując się ku jego brzegom. Wraz z upływem czasu powierzchnia akrylowa samoczynnie zastyga. Nadanie gładkości powierzchni paznokcia jest możliwe poprzez korygowanie nałożonego preparatu niemal aż do chwili jego zastygnięcia. Po tym zużyty szablon można usunąć, aby nadać paznokciom ostatecznego kształtu. Dopiero na tak przygotowaną powierzchnię można zastosować wszelkiego rodzaju zdobienia, kryształki czy lakiery hybrydowe z drobinkami. Na samym końcu należy użyć dobrej jakości topu do metody akrylowej.

Jaki jest idealny top do metody akrylowej?

Najważniejsza będzie jakość topów do metody akrylowej. Ich zadaniem jest nie tylko nadanie odpowiedniego wykończenia – błyszczącego, matowego czy satynowego, ale także skuteczne zabezpieczenie zdobionej powierzchni, lakieru oraz spodniej warstwy akrylu. Dzięki najlepszym produktom, manicure w tym wydaniu może się utrzymać na paznokciach nawet przez 3 do 4 tygodni, niezależnie od okoliczności. Jest to metoda dla kobiet które cenią idealnie wyglądające paznokcie i dłonie.

Warto wybierać topy o dobrym, krótkim składzie oraz o dodatkowych walorach, dzięki którym przygotowana stylizacja nabierze jeszcze ciekawszego charakteru. Na szczęście o takie preparaty nie musisz się martwić, jeśli tylko zajrzysz do naszego sklepu.

Rewelacyjne topy do metody akrylowej w naszej ofercie

Do naszej oferty trafiły jedynie najlepsze, dokładnie wyselekcjonowane produkty o wielorakim zastosowaniu. Wielozadaniowe topy do metody akrylowej znakomicie sprawdzą się do zabezpieczenia lakieru oraz samego akrylu, tworząc na powierzchni cienką, praktycznie niewidzialną warstwę ochronną, przeciwdziałającą zarysowaniom i ścieraniu. Dzięki niej paznokcie są też odporniejsze na uszkodzenia mechaniczne.

Wśród propozycji znalazło się kilka perełek, jak: bezdyspersyjny Holo Top z holograficznymi drobinkami, idealny do podkreślenia oryginalnych zdobień i neutralny dla zastosowanych kolorów czy w pełni uniwersalny Supper Top do każdego rodzaju manicure, doskonale zabezpieczający wykonaną pracę. Równie chętnie wybieranym jest miękki, bezdyspersyjny Silver Top o hybrydowej strukturze i z dodatkiem połyskliwych, srebrnych drobinek, który nakłada się za pomocą specjalnie wyprofilowanego pędzelka.