Aktywne filtry:

Żele konstrukcyjne

Podstawą każdego manicure – czy to metody hybrydowej, czy manicure żelowego, jest stworzenie bazy w postaci równej, gładkiej i odpowiednio wyprofilowanej oraz ukształtowanej płytki paznokcia. To szczególnie ważny etap tworzenia stylizacji w przypadku kobiet o zniszczonych dłoniach, kruchych i łamliwych paznokciach, nieregularnej płytce i nieestetycznych przebarwieniach. Od dobrania odpowiedniego żelu konstrukcyjnego, nazywanego również żelem budującym, będzie zależeć ostateczny rezultat prac wykonanych przez stylistkę w swoim salonie.

Czym charakteryzują się żele konstrukcyjne?

Dobre żele konstrukcyjne, zarówno te przeznaczone do profesjonalnego, jak i do domowego zastosowania, powinny mieć odpowiednią konsystencję. Ich zadaniem jest zbudowanie dobrego szkieletu pod całą stylizację. Średnia lub duża gęstość pozwala na nabranie odpowiedniej ilości żelu i odpowiednie wybudowanie kształtu i długości paznokcia, w ten sposób ziszczają się też marzenia o pięknych dłoniach.

Dostępne są różne rodzaje żeli, między innymi żele konstrukcyjne jednofazowe i wielofazowe. Ich wybór zależy od stosowanej metody, indywidualnych preferencji, czasu, jaki można poświęcić na zabiegi pielęgnacyjne dłoni, zakładany budżet na zakup niezbędnych preparatów i wreszcie – własnych upodobań co do produktów, jak i technik pracy.W przeciwieństwie do żeli wielofazowych, żele jednofazowe są produktami wielozadaniowymi i nie wymagają zastosowania dodatkowych preparatów. Żele z naszej oferty to żele jednofazowe W przypadku żeli wielofazowych do wybudowania paznokci wymagane jest zastosowanie dwóch lub trzech różnych żeli. Żele jednofazowe nie potrzebują dedykowanych produktów uzupełniających. Tym samym ogranicza się czas oraz pieniądzę.

Do wyboru są też żele konstrukcyjne o dużym lub małym kryciu oraz odpowiednio dobranym do tych parametrów wysokim lub niskim stopniu samopoziomowania. Dzięki temu jeszcze łatwiej można dopasować produkt do swoich potrzeb i ulubionych metod pracy.

Jak stosuje się żel konstrukcyjny?

Każdy żel konstrukcyjny, tak jak top hybrydowy, wymaga utwardzenia pod lampą UV/LED. Jeśli zastosowany został preparat jednofazowy, produkt utwardzany jest po wybudowaniu całego paznokcia. Po utwardzeniu żelu, należy usunąć warstwę inhibicyjną za pomocą cleanera do paznokci – i jest to etap, którego nie można pominąć. Kolejnym etapem jest opiłowanie paznokci oraz wykończenie lakierem hybrydowym oraz wykonanie zdobień a nawet zastosowanie dodatku w postaci brokatu, pyłku czy innych pomysłowych alternatyw.

Dobrej jakości żel sprawdzi się nie tylko w profesjonalnych salonach, będzie również odpowiedni dla początkujących stylistek, próbujących swoich sił w stylizacji w domu, na własnych paznokciach.

Najlepsze żele konstrukcyjne w ofercie naszego sklepu

W naszym sklepie znajdziesz najlepsze preparaty do profesjonalnego przedłużania paznokci i tworzenia bazy pod dowolne stylizacje dla każdego rodzaju manicure.

Wśród cieszących się największą popularnością żelów konstrukcyjnych znalazły się takie produkty, jak Cover Gel, zapewniający stuprocentowe krycie. To jednofazowy, niepoziomujący żel w przyjemnym, naturalnym odcieniu beżowego różu. Dzięki konsystencji galaretki idealnie nadaje się do techniki one touch. W salonie stylizacji nie może zabraknąć także preparatu Smooth Gel. Ten wielozadaniowy i w pełni uniwersalny specyfik gwarantuje krycie w 90%, tym samym pozwalając uzyskać naturalny wygląd płytki paznokcia. Z kolei Snow White Gel, ze stuprocentowym kryciem i właściwościami samopoziomującymi, najczęściej stosowany jest w metodzie zdobienia french.