Aktywne filtry:

Topy do metody Żelowej

Jedną z dwóch stosowanych powszechnie metod manicure jest metoda żelowa. Podobnie jak paznokcie hybrydowe, również i płytka paznokci przedłużana i kształtowana za pomocą specjalnych żeli jest estetyczna oraz trwała. W przypadku tego sposobu nie istnieją żadne przeciwwskazania do jej zastosowania. Mogą z niej korzystać zarówno panie o gładkiej, jak i bardzo słabej i łamliwej strukturze płytki paznokcia, bez obaw o pogorszenie jej kondycji. To też znakomity sposób na przedłużenie krótkich czy obgryzionych paznokci i stworzenie niepowtarzalnej stylizacji w oszałamiających kolorach.

Jak się wykonuje manicure żelowy?

W manicure żelowym bazy oraz topy do paznokci żelowych stosuje się nieco podobnie, jak w metodzie hybrydowej. Żele o specjalnie opracowanych formułach, nakładane na płytkę paznokcia oraz na szablon do ich przedłużania również wymagają naświetlania w lampie UV lub LED – również analogicznie do paznokci hybrydowych. Metodę tę kobiety wybierają również ze względu na ogrom możliwości, jakie daje. Dzięki zastosowaniu odpowiednich zdobień oraz preparatów można uzyskać efekt przezroczystości, french manicure, modne ombre, albo zatopić w nim brokatowe drobinki, kryształki czy wybrać klasyczne lakiery do paznokci o mocnych, stanowczych kolorach.

Ilość nakładanych światłoutwardzalnych warstw zawsze zależna jest od stanu naturalnej płytki paznokcia i rezultatu, jaki chce się osiągnąć. Trzeba jednak pamiętać, że każda warstwa musi zostać utwardzona pod lampą. Po nadaniu odpowiedniej grubości i kształtu, przychodzi czas na nakładanie kolejnych produktów – lakierów oraz na ostatek – warstwy m.in. nabłyszczającej.

Właśnie ze względu na wykończenie stylizacji jednym z najważniejszych kosmetyków w żelowym manicure są topy do żeli, stosowane również jako topy hybrydowe. Im nowocześniejsza formuła, tym lepszy efekt oraz mniejsza ilość czasu potrzebna na wykonanie całego zabiegu.

Czym powinien charakteryzować się dobry top do żelu?

Profesjonalny top do żelu ma dwie postaci. Klasyczną jest tak zwany top coat, czyli preparat posiadający warstwę dyspersyjną oraz bardziej nowoczesny – tzw. no wipe, który takiej warstwy nie posiada. Każdy z nich nakładany jest na sam koniec, stąd jego nazwa – top i ma za zadanie ładnie wykończyć całą stylizację, nadając jej albo połysku, albo satynowo-matowego wykończenia. Klasyczny top będzie wymagał zastosowania ekstra jeszcze jednego produktu, a mianowicie cleanera. Przetarcie nim gotowej płytki paznokci pozwoli pozbyć się lepkiej warstwy osadzającej się na wierzchu topu. Topy do metody żelowej no wipe nie posiadają warstwy dyspersyjnej, dlatego eliminują konieczność stosowania dodatkowego preparatu.

Niezależnie od rodzaju topu, traktuje się go jak każdą poprzednią nałożoną warstwę. Oznacza to, że również i on wymaga naświetlenia pod lampą. Kiedy zostanie utwardzony, należy przetrzeć go cleanerem. W tym celu należy wacik nasączyć płynem i wcierać go delikatnie w płytkę aż do momentu osiągnięcia zamierzonego efektu. Zastosowanie topu jest bardzo ważne, ponieważ dodatkowo zabezpiecza i utrwala nie tylko sam lakier i zdobienia, ale również znajdujące się niżej warstwy żelu.

Topy do metody żelowej w naszej ofercie

Na naszą ofertę składają się jedynie produkty najwyższej jakości, które można z powodzeniem stosować w profesjonalnych salonach stylizacji paznokci oraz w domach. Każdy z proponowanych preparatów zapewnia idealne krycie oraz uzyskanie perfekcyjnego wykończenia dowolnej stylizacji.

Wśród propozycji można znaleźć takie topy do żeli, jak cieszący się znakomitą opinią wśród Klientek Stay Real Top, pozbawiony warstwy dyspersyjnej i neutralny dla nakładanych kolorów lakierów. Wśród specjalistek ceniona jest szczególnie jego niezbyt gęsta, idealna do aplikacji konsystencja, pozwalająca precyzyjnie rozprowadzić produkt na powierzchni paznokcia, dbając o to, by utrzymał się on na jego powierzchni, nie zalewając wypielęgnowanych skórek. Top ten jednocześnie chroni ciemne kolory przed niebieską poświatą, a jasne przed żółknięciem. Równie dobrą opinię ma Supper Top, wyposażony w faktory ultrafioletowe, pozwalające chronić kolory przez przebarwieniami. Holo Top to z kolei propozycja dla tych, którzy cenią sobie oryginalne stylizacje z holograficznym poblaskiem, zaś Silver Top przypadnie do gustu każdemu, kto lubi oszałamiać blaskiem, gdziekolwiek się pojawi.